شرايط پذيرش دانشجوي پزشكي از ليسانس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به جزئیات پنجمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس در این دانشگاه، گفت: داوطلبان تا 15 بهمن فرصت دارند در این دوره ثبت نام کنند.

دکتر محمد جلیلی افزود: مهلت ثبت نام پنجمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی با این شیوه در دانشگاه علوم پزشکی تهران تا 5 بهمن ماه بود که به دلیل تعطیلات هفته گذشته، مهلت ثبت نام تا 15 بهمن تمدید شد.

وی افزود: با توجه به ارسال پستی مدارک و تقاضانامه ثبت نام هنوز آمار دقیقی از میزان ثبت نام کنندگان در این دوره ارائه نشده است.

جلیلی خاطرنشان کرد: داوطلبان دارای مدرک در رشته‌های علوم پزشکی، علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی می‌توانند در این دوره از پذیرش پزشکی شرکت کنند و شرایط ثبت نام و شرکت در این دوره همچون سال گذشته خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: حداکثر سن برای خانم‌ها 25 سال تمام در زمان ثبت نام و برای آقایان که خدمت نظام وظیفه را گذرانده‌اند 27 سال تمام در زمان ثبت نام تعیین شده است و متقاضیان باید دارای معدل دوره دیپلم بالاتر از 18 و معدل دوره کارشناسی بالاتر از 16 باشند.

وی اظهار داشت: آزمون ورودی به این دوره همچون سال گذشته از مباحث در حد علوم پایه بوده و در اسفندماه برگزار می‌شود.
 

دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف جذب دانشجوی پزشکی به این شیوه را جذب فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی سایر رشته ها با توانمندی‌های بالا در رشته پزشکی اعلام کرده است.

 
منبع: خبرگزاري مهر
نظرات