شرايط بورس تحصيلي به كشورهاي منطقه

نخستین نشست هیأت امنای موسسه آموزشی اکو با حضور معاونان وزارت علوم در ترکیه برگزار و در آن اعلام آمادگی ایران برای اعطای بورس تحصیلی به کشورهای منطقه اکو مطرح شد.
 

در این نشست که طی روزهای 14 و 15 فروردین ماه 1391 و با شرکت نمایندگان 8 کشور از 10 کشور عضو اکو در شهر آنکارا جمهوری ترکیه برگزار شد، ارسلان قربانی - قائم مقام وزیر در امور بین الملل و حسین نادری منش - معاون آموزشی حضور داشتند.

بررسی و تدوین برنامه کاری "موسسه آموزشی اکو" برای سال 2012، تصویب بودجه موسسه و تاکید بر حمایت و مشارکت سایر کشورهای عضو اکو از این موسسه و تصویب پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای عضو اکو و تعیین رییس موقت موسسه آموزشی اکو، از جمله برنامه های این نشست بود.

اساسنامه "موسسه آموزشی اکو" که در نشست نهم ماه مه سال 1998 در نشست آلماتی قزاقستان به عنوان یکی از سه آژانس تخصصی سازمان همکاری های اقتصادی-اکو یعنی« موسسه فرهنگی» و « بنیاد علمی» به تایید اعضا رسیده بود، در اردیبهشت ماه 1380به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

آژانس‌های تخصصی اکو شامل: "موسسه فرهنگی اکو" مستقر در تهران، "بنیاد علمی اکو" مستقر در اسلام آباد و "موسسه آموزشی اکو" است که به تازگی در آنکارا مستقر شده است.

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی و اعطای بورس تحصیلی برای کشورهای منطقه اکو در چارچوب موسسه آموزشی اکو و تاکید بر همکاری موسسه آموزشی اکو با دانشکده بیمه اکو جمهوری اسلامی ایران و استفاده از ظرفیت‌های این دانشکده با توجه به قدمت 40 ساله آن، از دیکر برنامه های مطرح در این نشست بود.

منبع:خبرگزاري مهر


نظرات