شرايط بورسيه دانشجويان براي ژاپن

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ما علاقمندیم تعدادی از دانشجویان دوره دکتری را در فرصتهای مطالعاتی شش ماهه به کشور ژاپن بفرستیم همچنین آمادگی داریم تا تعداد دانشجویان بورسیه خود در دوره دکتری را در این کشور افزایش دهیم.

 دکتر محمود ملاباشی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و کین ایچی کومانو سفیر ژاپن در ایران در محل وزارت علوم با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

وی در این دیدار با اشاره به روابط مطلوب دو کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: زمینه برای گسترش روابط علمی و دانشگاهی دو کشور فراهم است.

ملاباشی گفت: مایلیم حتی بعد از دوره لیسانس تعدادی از دانشجویان برتر را به این کشور بفرستیم تا ابتدا زبان ژاپنی بیاموزند سپس دوره ارشد و دکتری خود را در ژاپن بگذرانند زیرا به دلیل ازدیاد مراودات علمی دو کشور دانستن زبان ژاپنی برای متخصصان ما مهم است.

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: حتی این آمادگی وجود دارد تا دانشجویان برتر را به صورت گروههای بیست نفره برای گردش علمی به ژاپن بفرستیم تا با فرهنگ و زبان ژاپن آشنا و از مراکز علمی این کشور بازدید کنند.

در ادامه این دیدار پرفسور کین ایچی کومانو - سفیر ژاپن در ایران با اشاره به استعداد و انگیزه  بالای دانشجویان ایرانی بر گسترش همکاریهای علمی دو طرف تاکید کرد و گفت: با توجه به رشد آموزش عالی در ایران به خصوص در دوره های تحصیلات تکمیلی عملکرد مسئولان ایرانی در این خصوص قابل تحسین است.منبع: خبرگزاري مهر
نظرات