شرايط اعتراض به آزمون دكتري

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اعلام نتايج اوليه دومين دوره آزمون نيمه متمركز دكتري، از مهلت ارسال سوالات و اعتراضات داوطلبان به نتايج اوليه تا ۳۰ خرداد ماه خبر داد.

حسين توكلي با بيان اينكه نتايج اوليه آزمون دكتري صبح امروز منتشر شد، بيان كرد: داوطلبان آزمون دكتري در صورت هر گونه سوال به كارنامه بايد سوالات خود را حداكثر تا ۳۰ خرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org ، ارسال كنند و به درخواستهايي که پس از مهلت تعيين شده و يا روش‌هاي ديگر ارسال شود هيچگونه پاسخي داده نمي‌شود.

وي افزود: هر زمان مشخص شود که داوطلب در اعلام هر يک از مواردي چون سهميه، معدل، نام موسسه فارغ التحصيلي، رشته تحصيلي غيره ... حقايقي را عمدا يا سهوا کتمان كرده است، در هر مرحله ثبت‌نام، پذيرفته شدن، حين تحصيل و غيره که باشد از اين آزمون و آزمون سال بعد محروم مي‌شود و حق هر گونه اعتراضي از وي سلب مي‌شود.

توكلي با تاكيد بر اينكه کارنامه داوطلبان مربوط به مرحله اول مجاز به انتخاب رشته است، خاطرنشان كرد: رتبه اعلام شده ملاک نهايي پذيرش نيست، چراكه پذيرش نهايي پس از ارسال نمرات مصاحبه انجام مي‌شود و داشتن رتبه کمتر دليل پذيرش نهايي نيست، بنابراين داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در انتخاب رشته دقت كنند.

وي با اشاره به تاثير معدل تراز شده دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد، گفت: معدل‌هاي درج شده در كارنامه، بر اساس معدل‌هاي اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اينترنتي است، بنابراين داوطلبان بايد در صورت معرفي اصل مدركي را كه نشانگر اين معدل باشد، به همراه ساير مدارك به محل معرفي خود ارائه كنند، در غير اينصورت موسسه محل معرفي از مصاحبه و ادامه روند پذيرش داوطلب داراي مغايرت معدل خودداري مي‌كند.

وي با بيان اينكه حداقل نمره معدل بر اساس دوره كارشناسي ۱۰و كارشناسي ارشد ۱۴ در نظر گرفته شده است، اظهاركرد: براي دانشجويان ترم آخر دوره كارشناسي ارشد كه حداكثر تا ۳۱ شهريور ماه سال جاري فارغ‌التحصيل مي‌شوند، ميانگين واحدهاي گذرانده شده اعلامي آنان تا ۳۱ شهريور ماه ۹۰ درج شده است.

وي در خصوص نحوه محاسبه نتايج اوليه داوطلبان، گفت: نمره كل داوطلب بر اساس ۸۰ درصد نمره علمي تراز شده حاصل از آزمون و ۲۰ درصد معدل موثر مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد محاسبه شده است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به پذيرش ۱۰ هزار داوطلب در اين دوره از آزمون، گفت: نتايج نهايي داوطلبان ۲۰ شهريور ماه اعلام مي‌شود.


منبع: پرتال اخبار دانشگاهينظرات