درباره شبكه بين‌المللي زبان اسپانيولي

معاون برون مرزی سازمان صداوسیما در مراسم افتتاح شبکه بین المللی اسپانیولی زبان، Hispan TV را پلی ارتباطی میان ایران، خاورمیانه و همه کشورهای اسلامی با آمریکای لاتین دانست.

مراسم آغاز پخش برنامه‌های شبکه بین المللی اسپانیولی زبان معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه 30 آذر با حضور محمد سرافراز؛ معاون برون مرزی صدا و سیما در ساختمان پرس تی‌‌وی برگزار شد.

سرافراز در این مراسم گفت: در آمریکای لاتین به دلیل سابقه استعمارگری، به ویژه از سوی آمریکا، شاهد جنبش‌های استقلال طلبانه هستیم و مردم بومی این منطقه به دنبال هویت خود هستند که در موقعیت کنونی امتیاز مهمی محسوب می‌شود.

وی افزود: مخاطبان اصلی این شبکه در کشورهای آمریکای جنوبی و برخی مناطق دیگر شامل 20 کشور می‌شود که دارای آداب و رسوم مشترک هستند و به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

سرافراز به تعداد مخاطبان تحت پوشش این شبکه اشاره کرد و گفت: در ایالات متحده آمریکا حدود 50 میلیون اسپانیولی زبان وجود دارد که با در نظر گرفتن 600 میلیون نفر مخاطبان آمریکای لاتین و 200 میلیون نفر مردم کشور پهناور برزیل، مجموع مخاطبان بالقوه شبکه بالغ بر 800 میلیون نفر می‌شود.

معاون برون مرزی صداوسیما از این شبکه به عنوان دوازدهمین شبکه بین المللی که در سطح جهان به زبان اسپانیولی برنامه پخش می‌کند نام برد و تصریح کرد: با توجه به تلاش رسانه‌های غربی و آمریکایی برای تحریف حقایق ایران، خاورمیانه و کشورهای اسلامی در افکار عمومی کشورهای مختلف به ویژه آمریکای لاتین، راه اندازی شبکه Hispan TV گام موثری در مقابله با این جنگ رسانه‌ای استکبار است.

وی در معرفی برنامه‌های این شبکه اظهار کرد: شبکه بین المللی اسپانیولی زبان معاونت برون مرزی، به صورت پخش 24 ساعته و در حال حاضر بر اساس کنداکتور تولیدی 16 ساعته فعالیت خود را آغاز کرده است که در بخش‌های مختلف خبر، مستند، برنامه‌های گزارشی و گفتگو محور، فیلم و سریال‌های تاریخی و اجتماعی ایرانی برنامه‌های خود را به زبان اسپانیولی ارائه می‌کند.

سرافراز با تاکید بر راه اندازی ساختمان شبکه Hispan TV ، تکمیل استودیوها و عوامل فنی آن در یک ماه آینده ابراز امیدواری کرد که این شبکه بتواند شناخت بهتری از ایران و اسلام برای مخاطبانی که از نظر جغرافیایی از ملت ایران بسیار دور هستند ، ارائه کند.منبع: خبرگزاري مهر
نظرات