پردرآمدترين رشته در آمريكا

 شجاع الساداتی در نشست خبری تحول و ارتقای محتوای برنامه های درسی و آموزشی درباره تازه ترین اقدامات این شورا در خصوص رشته های مهندسی شیمی، اظهار داشت: طی چند سال سال گذشته رشته های HSP، ‌مهندسی شیمی و مهندسی شیمی زیست پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شده است.

وی همچنین از حذف گرایش در مدرک کارشناسی مهندسی شیمی خبر داد و گفت: این دستورالعمل از دو سال گذشته به دانشگاهها ابلاغ شده و هم اکنون در حال اجرا است.

این استاد دانشگاه همچنین از کاهش گرایشهای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی خبر داد و گفت: این گرایشها از 21 به 11 گرایش در ارشد کاهش یافت.

شجاع الساداتی همچنین با اشاره به رشته مهندسی شیمی، این رشته را پر درآمدترین رشته در کشورهای دیگر از جمله آمریکا عنوان کرد.

به گفته وی، یک درصد از کل دانشجویان کشور را مهندسی شیمی تشکیل می‌دهند که بر این اساس جمعیت این دانشجویان 35 هزار نفر است که به 40 هزار نفر افزایش یابد.

وی بیشترین جمعیت دانشجویان رشته شیمی در مقطع کارشناسی را مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام‌نور و آزاد دانست و گفت: این نسبت در مقطع دکتری برعکس است و دانشگاههای دولتی در مقطع دکتری مهندسی شیمی بیشترین سهم را دارند.


منبع: خبرگزاري مهر


نظرات