پنج دانشگاه برتر فرهنگي كشور

دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه بر اساس ابتکارات، دستاوردها و فعالیت‌های ویژه یکساله معرفی شدند. 

این رتبه‌بندی بر اساس 2 سرفصل کلی شامل: 1. فعالیت‌ها و دستاوردهای فرهنگی(تنوع محصولات و دستاوردهای فرهنگی در حوزه‌های فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه نظیر "شعار سال مطرح شده توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ، فعالیت‌های تشکل‌ها،کانون‌ها، نشریات دانشجویی و برنامه های محوری نظیر اردوهای جهادی و همچنین همچنین موضوع ویژه نماز) 2 .ارتباط موثر دانشگاه با ستاد وزارتی، انجام شده است.

بر اساس این ارزیابی دانشگاه‌های برتر حوزه ابتکارات و دستاوردهای فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 91 شامل دانشگاه های علوم پزشکی یزد و کرمانشاه در رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی کهکیلویه و بویراحمد در رتبه دوم و دانشگاه های علوم پزشکی اراک و کاشان در رتبه سوم هستند. 

در این ارزیابی دانشگاه های علوم پزشکی شهیدبهشتی، زاهدان، بجنورد و بابل شایسته تقدیر اعلام شده اند. 

همچنین برخی از دانشگاه های علوم پزشکی جهت انجام فعالیت های ویژه شایسته تقدیر شناخته شدند که از آن جمله می توان دانشگاه علوم پزشکی اهواز فعالیت‌ در حوزه قرآن و عترت، دانشگاه های علوم پزشکی بقیه الله و فعالیت‌ در حوزه اردوهای جهادی، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعالیت در حوزه نماز، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فعالیت‌های در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، دانشگاه علوم پزشکی کردستان فعالیت در تبیین سیره ائمه اطهار(ع) اشاره کرد. 

46 دانشگاه علوم پزشکی کشور در مرحله اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شهریورماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به رقابت پرداختند.

در طول این 4 روز ابتکارات، دستاوردها و محصولات دانشگاه‌ها در حوزه‌های فرهنگی و فوق برنامه مورد ارزیابی 3 داور از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت قرار گرفت و در پایان دانشگاه های برتر انتخاب شدند.


منبع: خبرگزاري مهر
نظرات