تسهیلات لازم برای جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گسترش روابط بین الملل دانشگاه را از مهمترین اهداف و برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تمامی تسهیلات و امکانات لازم برای جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد و متقاضیان خارجی می توانند با هزینه های کمتر در یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی دنیا تحصیل داشته باشند.

دکتر علی جعفریان در حاشیه مراسم روز بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران که امروز برای نخستین بار در موزه تاریخ پزشکی این دانشگاه برگزار شد، گسترش ارتباطات علمی و افزایش جذب دانشجو را از مهم ترین هدف اجرای مراسم خواند و افزود: برای ارتباط بیشتر با کشورهای خارجی در جهت جذب دانشجو و همکاری‌های مشترک از قبیل کارهای پژوهشی امسال برای نخستین بار طی مراسمی شرایطی فراهم کردیم تا دانشجویان خارجی که در علوم پزشکی تهران در حال تحصیل هستند بتوانند با برپایی غرفه‌هایی فرهنگ کشور خود را ارائه کنند.

وی در ادامه پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در جذب دانشجویان خارجی را بالا توصیف کرد و گفت: خوشبختانه امروز سفرای 45 کشور خارجی از جمله کشورهای منطقه، آلمان و آمریکای لاتین در این مراسم حضور دارند تا رایزنی‌های لازم برای جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه انجام شود و امیدوارم این شروع خوبی برای گسترش ارتباطات علمی در عرصه بین المللی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: هم اکنون بیش از 200 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند که 80 مورد از آنها با درخواست مستقیم وارد شده‌ و در دوره تحصیلات تکمیلی و دکترای حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه در برخی مقاطع و رشته‌ها آشنایی دانشجویان به زبان فارسی یکی از شرایط ورود به این دانشگاه است افزود: دکترای پزشکی و داروسازی به ویژه برای کسب مهارت در حوزه بالینی از این جمله رشته‌هاست و اولین گروه پزشکی عمومی دانشجوی خارجی در قالب تیم پنج نفره تحصیل خود را آغاز کرده‌اند.

جعفریان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره هزینه های تحصیل دانشجویان خارجی نیز تصریح کرد: خوشبختانه هزینه های تحصیل دانشجویان خارجی که در این دانشگاه تحصیل می کنند در مقایسه با بسیاری از کشورهای منطقه و حتی اروپایی پایین است. در عین حال دانشگاه در کنار فراهم نمودن تسهیلاتی نظیر فراهم کردن خوابگاه و غیره بخشی از هزینه های آنها را تامین می کند.

گفتنی است، مراسم روز بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور سفرا و نمایندگان بیش از 45 کشور خارجی و همچنین دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در این دانشگاه امروز در موزه تاریخ پزشکی دانشگاه برگزار شد.

منبع: خبرگزاري ايسنا
  

نظرات