نحوه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان دکتری ۹۳

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به  انتشار کلید اولیه آزمون دکتری در روز پنجشنبه گفت تمامی داوطلبان می توانند نظرات خود را به صورت اینترنتی اعلام کنند و اگر سئوالی نیاز به اصلاح داشته باشد، این کار انجام می گیرد.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: دفترچه سئوالات کنکور دکتری ۹۳ منتشر شده است و کلید سوالات هم در روز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه منتشر می شود و داوطلبان و اساتید می توانند نظر خود را اعلام کنند.

وی افزود: اگر سئوالی در رشته ای نیاز به اصلاح داشته باشد حتما اصلاح می شود. ضمن اینکه این کار به صورت اینترنتی صورت می گیرد و تمامی افراد در این حوزه می توانند نظر خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

خدایی درباره ویژگی اساتید طراح سئوال در آزمون دکتری خاطرنشان کرد: هر استاد طراحی سئوال که برای آزمون دکتری سئوال طراحی می کند حتما در دو ترم منتهی به زمان آزمون باید درس مربوطه را تدریس کرده باشد از این رو اساتید در این حوزه به اندازه کافی مسلط هستند.

رئیس سازمان سنجش درباره زمان انتشار کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری ۹۳ گفت: پس از بررسی نظرات داوطلبان و اساتید و اصلاحات احتمالی، در فروردین ماه ۹۳ قبل از اعلام نتیجه اولیه، کلید نهایی منتشر می شود.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ در روز ۱۶ اسفندماه با رقابت ۲۴۰ هزار و ۳۶۷ داوطلب برگزار شد.


منبع: phdtest.ir
  

نظرات