آخرین توصیه‌ها درباره آزمون دستیاری

مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، آخرین توصیه ها را به داوطلبان شرکت کننده در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی ارائه داد.

دکتر عبدالله کریمی با اشاره به برگزاری آزمون دستیار در روز پنجشنبه 11 اردیبهشت، گفت: همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار و ارائه آن برای داوطلبان آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی الزامی است.

وی اظهار کرد: براساس اطلاعیه منتشره مرکز سنجش آموزش پزشکی کارت شرکت در آزمون داوطلبان چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی از روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه 93 تا ساعت 23 امشب (چهارشنبه) بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir به همراه برگ راهنمای مربوطه قرار گرفته است.

مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان این که آزمون ورودی چهل و یکمین دوره پذیرش دستیار تخصصی بالینی منحصراً در صبح پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه 93 در 19 شهرستان مختلف برگزار خواهد شد، تصریح کرد: شهرستان محل برگزاری هر داوطلب و آدرس حوزه امتحانی وی در محل مذکور در ذیل پرینت کارت شرکت در آزمون داوطلب درج شده است.

دکتر کریمی خاطرنشان کرد: فرآیند برگزاری آزمون رأس ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 11 اردیبهشت ماه آغاز می شود و درهای وروود به جلسه در ساعت 8 صبح باز و رأس ساعت 8:45 دقیقه صبح بسته خواهد شد. بنابراین باید داوطلبان در مهلت مقرر در حوزه های امتحانی حاضر باشند.

دکتر کریمی افزود: این آزمون دارای 200 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 240 دقیقه می باشد لذا آزمون ساعت 9 صبح شروع و 13 پایان می یابد.

وی افزود: داوطلبان از میان چهار گزینه ارائه شده برای هر سوال صحیح ترین گزینه را انتخاب و در پاسخنامه سوالات وارد کنند و توجه داشته باشند که به پاسخ های غلط نمره منفی تعلق می گیرد.

دکتر کریمی به داوطلبان تاکید کرد: همراه داشتن تلفن همراه در جلسه آزمون ممنوع است و داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش، تخلف محسوب می شود.

دکتر کریمی در پایان یادآور شد: شب‌های امتحان شبهای پر استرس هستند و اصولاً واژه امتحان همیشه پر از استرس است به خصوص اگر در این امتحان قرار باشد نتیجه ماهها زحمت نشان داده شود.

وی به داوطلبان توصیه کرد: با توجه به این که سرعت و دقت در آزمون حرف اول را می زند، به تغذیه و خواب خود توجه داشته باشند و در شب آزمون و به موقع بخوابند. بیدار ماندن در شب آزمون جز خستگی و اختلال در حافظه خاصیت دیگری ندارد و استرس داوطلب را افزایش می دهد بنابراین توصیه می شود خواب مناسب داشته باشند تا بازدهی آموخته ها راحت تر صورت گیرد و آرامش کامل خود را حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاري ايسنا


نظرات