رقابت 80 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی

آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 در روزهای 22 و 23 خردادماه با رقابت 79 هزار و 363 نفر برگزار شد و داوطلبان می توانند همزمان با اعلام نتایج اولیه، رشته - محل خود را انتخاب کنند. 

از میان شرکت کنندگان در این دوره از آزمون تعداد 58 هزار و 800 نفر زن و 20 هزار و 560 نفر مرد هستند. آزمون در 31 مرکز استان و 71 رشته برگزار شد و بر اساس تغییرات به عمل آمده داوطلبان پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه می توانند بر اساس نمره علمی، رشته - محل خود را انتخاب کنند.

ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 شامل حدود 3 هزار و 800 نفر ظرفیت دوره روزانه و با احتساب ظرفیت پذیرش دوره‌های شبانه، مجازی، واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی و پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مجموع 5 هزار نفر است.

آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 به تفكيك نوبت صبح و عصر برگزار شد که آزمونهاي نوبت صبح راس ساعت 9 صبح آغاز شد و نوبت عصر پنجشنبه نیز راس ساعت 15 شروع و به مدت 160 دقيقه ادامه داشت و نوبت عصر جمعه نیز در همین ساعت آغاز شده و برگزار شد. 

افرادي كه در آزمون كارشناسي ارشد سال 93 وزارت بهداشت (آزمون جاري) در يكي از دانشگاه هاي پذيرنده اعلام شده (بجز شعبه هاي بين الملل) پذيرفته شده ولي در دانشگاه ثبت نام نکرده اند يا پس از ثبت نام انصراف دهند، مجاز به شركت در آزمون سال 94 نخواهند بود. از همین رو تاکید می شود داوطلبان در انتخاب اولويت هاي محل تحصيل دقت لازم بعمل آورند.

داوطلبان متقاضي تحصيل در رشته هاي مورد پذيرش دانشگاه شاهد باید قبل از انتخاب اين دانشگاه به آدرس پايگاه اطلاع رساني دانشگاه مذكور مراجعه کرده و پس از اطلاع از شرايط آن نسبت به انتخاب خود اقدام کنند.

همچنین داوطلبان متقاضي ادامه تحصيل در شعب بين الملل دانشگاه هاي علوم پزشكي پيش از انتخاب اين دانشگاه ها، مفاد بند 13 و شرايط اختصاصي دفترچه راهنماي ثبت نام را به دقت مطالعه کرده و سپس اقدام به انتخاب اين شعب کنند. در صورت عدم تشكيل دوره به علت به حد نصاب نرسيدن تعداد ثبت نام شوندگان و اعلام انحلال توسط دانشگاه، پذيرش اين افراد در آزمون سال 93 قابل تعميم براي سال آتي نخواهد بود، لكن مي توانند بر اساس ضوابط مربوطه در آزمون سال 94 شركت کنند.

منبع: خبرگزاري مهر


نظرات

رضوان ناصری
با سلام.نتایج اولیه ازمون وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟