31 خرداد؛ آخرین مهلت ثبت‌نام بورسیه دکتری داخل علوم پزشکی

ثبت‌نام اولین فراخون بورسیه تحصیلی دکتری داخل کشور علوم پزشکی تا روز شنبه 31 خردادماه 1393 ادامه دارد.

هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی با همکاری مرکز خدمات آموزشی اولین فراخوان بورسیه دانشجویان مقطع Ph.D دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را برگزار می‌کند.

ثبت‌نام به صورت متمرکز و اینترنتی به نشانی http://jazb.aac.behdasht.gov.ir بوده و ملاک ثبت‌نام متقاضیان در فراخوان، گرفتن کد رهگیری است.

شرایط جذب

پذیرش متقاضی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته‌های مورد نیاز علوم پایه پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی (صرفاً رشته‌های جامعه نگر، مواد دندانی) خواهد بود و متقاضیان باید در آزمون سراسری دکتری تخصصی پذیرفته شده باشند.

همچنین در خصوص رزمندگان، جانبازان، همسران و فرزندان جانباران بالای 50 درصد، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی عمل خواهد شد و حداکثر سن برای داوطلبان نیز جهت استفاده از بورس داخل 40 سال است.

بر اساس این گزارش به سقف سنی ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای 25 درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، فرزندان شهدا وآزادگان با بیش از سه سال اسارت، حداکثر تا پنج سال افزوده خواهد شد.

تمامی دانشجویان پس از گذراندن حداقل دو نیمسال تحصیلی می‌توانند در فراخوان شرکت کنند و تا قبل از پایان تحصیلات این امکان برای همه متقاضیان شرکت در فراخوان وجود دارد، عنوان رشته متقاضی نیز باید با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقاً مطابقت داشته و پذیرش موارد مشابه ممنوع است.

دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته‌های زبان انگلیسی، تربیت بدنی و ادبیات فارسی نمی‌توانند از تسهیلات فراخوان بورسیه داخل استفاده کنند، دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های حضوری دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور و موسسات تابعه نیز در اولویت پذیرش و جذب هستند.

مستخدمین کشوری ( کارمند رسمی و پیمانی وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و هر سازمان دولتی دیگر) در صورت پذیرفته شدن در فراخوان بورس، زمان صدورحکم بورسیه باید استعفای پذیرفته شده خود را به دانشگاه مربوطه تحویل دهند.

متقاضیانی که قبلاً تعهد خاص به یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و موسسات تابعه سپرده‌اند، نیز می‌توانند فقط در فراخوان بورس همان دانشگاه شرکت کنند.

این متقاضیان در صورت اخذ عدم نیاز دانشگاه محل تعهد خاص می‌توانند در فراخوان سایر دانشگاه‌ها نیز شرکت کنند.

شرط معدل مقاطع تحصیلی قبلی متقاضیان برای شرکت در فراخوان در دوره کارشناسی ارشد حداقل 16 و برای دوره دکترای حرفه ای حداقل 15 است.

در هر دانشگاه یا دانشکده در شرایط مساوی، اولویت استفاده از تسهیلات بورس با متقاضیان بومی و نخبگان واستعدادهای درخشان بر اساس آیین نامه است و متقاضیان بورس مجاز به انتخاب دو دانشگاه خواهند بود، لازم به توضیح است در صورت داشتن شرایط انتخاب دو دانشگاه، انتخاب اول در اولویت قرار خواهد داشت.

همچنین متقاضیانی که محل انتخاب بورس آنها یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، کرمان و اهواز باشد تنها یکی از دانشگاه‌های مذکور را می‌توانند بعنوان محل بورس انتخاب کنند.

لازم به ذکر است چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم بورسیه، حکم صادره لغو و بلا اثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاري ايسنا


نظرات