تفاهم نامه وزارت علوم و دانشگاه آزاد در 3 محور مشترک

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با وزارت علوم، از تصویب و اجرای طرح راهبردی تجمیع پردیس ها و واحدهای علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی خبر داد.

حمید میرزاده تقویت واحدهای دانشگاهی با تصویب رشته های تحصیلی را توسعه ای پایدار مبنی بر کیفیت در دانشگاه آزاد دانست و از برگزاری چندین نشست و تشکیل کارگروه تخصصی با وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برای تصویب رشته های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خبر داد.

وی با اشاره به همکاری و تعامل بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی، از انعقاد تفاهم نامه علمی مشترک به منظور تکمیل کادر هیات علمی، تجمیع واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی همان شهر، فراهم کردن استانداردهای رشته های دانشگاهی با نگاه افزایش کیفیت، رضایتمندی و قانونگرایی خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد، طرح تجمیع پردیس ها و واحدهای علوم و تحقیقات با مشارکت واحدهای دانشگاه هم جوار آنها همراه با تصویب رشته های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را از مهم ترین دستاوردهای این دانشگاه در دوران مدیریت 10 ماهه عنوان کرد.

میرزاده صرفه جویی حاصل از کاهش حجم ساختار و تشکیلات اداری دانشگاه، ارتقا رتبه و رقابت پذیر شدن واحدهای دانشگاهی، بومی گزینی، افزایش ظرفیت دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و تثبیت قانونی ظرفیت های عظیم دانشگاه در تحصیلات تکمیلی را از مهمترین موفقیت های این طرح عظیم آموزش عالی دانست.

میرزاده اضافه کرد: در این طرح تمام واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در واحدهای دانشگاهی همان شهر تجمیع شده و با تصویب رشته های کارشناسی ارشد و دکتری دائر در واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات در واحدهای حاصل این تجمیع ظرفیت پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاري مهر


نظرات