امكان تغيير رشته براي داوطلبان دكتري

'ابراهیم خدایی' روز دوشنبه با اعلام این مطلب گفت: براساس نامه 25 دی ماه 1390 دفتر پشتیبانی و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، رشته های كارشناسی ارشد مرتبط با هر یك از كدرشته های امتحانی در گروه های آموزشی فنی مهندسی، علوم پایه و كشاورزی و منابع طبیعی آزمون ورودی دكتری نیمه متمركز سال 1391 از جدول رشته های امتحانی مذكور حذف شد.

وی توضیح داد: به این ترتیب، متقاضیان رشته های امتحانی گروه های فنی مهندسی، علوم پایه و كشاورزی و منابع طبیعی می توانند بدون توجه به نوع مدرك كارشناسی ارشد خود در هر یك از رشته های آزمون دكتری شركت كنند.

خدایی با بیان اینكه مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان آزمون دكتری از 10 بهمن ماه آغاز شده است، خاطرنشان كرد: داوطلبان تا ساعت 24 روز چهارشنبه، 12 بهمن ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مشاهده و درصورت نیاز برای ویرایش اشتباهات احتمالی در اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی خود اقدام كنند.

به گفته وی، داوطلبانی كه برای شركت در گروه های فنی مهندسی، علوم پایه و كشاورزی و منابع طبیعی ثبت نام كرده اند نیز می توانند در همان فرصت تعیین شده برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش درصورت تمایل، رشته امتحانی خود را تغییر دهند.

خدایی تصریح كرد كه به منظور فراهم آوردن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی كه در مهلت مقرر، موفق به ثبت نام در آزمون دكتری سال 91 نشده اند ترتیبی داده شده تا این افراد نیز بتوانند از امروز تا ساعت 24 روز چهارشنبه، 12 بهمن ماه برای ثبت نام خود اقدام كنند.

آزمون دكتری نیمه متمركز سال 1391 در دو نوبت صبح و بعدازظهر 25 فروردین ماه برگزار خواهد شد.


منبع: خبرگزاري ايرنا


نظرات