منابع رايگان اينترنتي براي تمرين و آزمون تافل


امروزه اينترنت به يكي از مهم ترين ابزارهاي آموزشي تبديل شده است. استفاده از محيط چندرسانه اي اينترنت به عنوان محيطي براي آموزش مجازي، يكي از قابليتهاي اين فناوري به شمار مي رود. سعي مي كنيم در اين وبلاگ، منابع و وب سايتهاي رايگان كه امكانات تمرين و خودآزمون تافل و ساير دوره هاي آموزشي را فراهم مي كنند را معرفي كنيم

http://www.stuff.co.uk/toefl.htm

در اين وبسايت 20 سوال آزمون تافل قرار داده شده است كه مي توانيد در مدت زمان تعيين شده، به سوالات آن پاسخ دهيد و خودتان را بيازماييد. براي استفاده از اين آزمون فلش پلير نياز داريد كه مي توانيد آن را از اينجا دانلود كنيد.

http://www.english-test.net/toefl

اين وبسايت بسياري از نمونه سوالات تافل را به شكل رايگان گردآوري كرده و در اختيار شما قرار ميدهد. سوالات اغلب به تمرين واژگان و vocab مربوط ميشوند.

http://www.4tests.com/exams/examdetail.asp?eid=57

اين وبسايت يكي از مفيدترين وبسايتهايي است كه استفاده از آن براي كليه علاقمندان و زبان آموزان توصيه مي شود. بخشهاي مختلف آن عبارتند: 15 سوال براي تمرين شنيداري، 18 سوال براي تمرين خواندن، و 22 سوال براي تمرين structure

http://www.eslpod.com/toefl/scripts/scripts.html

اين وبسايت براي تمرين و آزمون (TOEFL(iBT كمك موثري ميكند. شيوه استفاده اين وبسايت، بهره گيري از پادكست براي يادگيري تافل و زبان است.

http://www.testmagic.com

يكي از سايتهاي مفيد براي ارائه و تمرين آزمونهاي تافل (Listening, Reading, Vocabulary)

http://www.learn4good.com

اين سايت در چند بخش متنوع، آزمونهاي رايگان به علاقمندان به يادگيري تافل ارائه ميدهد. به سوالات جواب بدهيد و جواب خود را بسنجيد.

http://www.examenglish.com/TOEFL

اين سايت نيز در چهار بخش Reading, Listening, Writing و Speaking آزمونهاي رايگان دارد. آزمونها به شكل چندرسانه اي است و براي انجام آن نياز به فلش پلير داريد.

http://www.free-english.com

اين وبسايت نيز يكي ازوبسايتهاي خوب و مفيد براي تمرين و آزمون رايگان تافل است.

نظرات