درخواست جابجایی قبولی های ارشد و دکتری همچنان پذیرفته می شود

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد گفت: داوطلبان پذیرفته شده مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می توانند درخواست جابجایی خود را در سایت www.azmoon.net ثبت کنند.

مجتبی علوی فاضل با اعلام این خبر افزود: این اقدام در راستای اعطای تسهیلات بیشتر برای پذیرفته شدگان ایجاد شده و این امکان را می دهد که متقاضیان ادامه تحصیل در این مقاطع در صورتی که در واحد دور از محل کار یا زندگی خود پذیرفته شده اند بتوانند جابجا شوند.

علوی فاضل شرط پذیرش و ملاک موافقت با جابجایی ها را کسب حداقل نمره آخرین فرد پذیرفته شده در واحدهای دانشگاهی مورد نظر اعلام کرد و گفت: در صورتی که متقاضیان نمره لازم را کسب کرده باشند، امکان جابجایی وجود دارد.

وی تأکید کرد: هر داوطلب باید یک رشته/ محل را انتخاب و در سایت ثبت کند. متقاضیان در نظر داشته باشند که این جابجایی شامل واحدهای استان تهران و البرز نمی شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره زمان اعلام نتیجه درخواست ها گفت: درخواست ها در معاونت سنجش و پذیرش بررسی و در اسرع وقت از طریق سامانه www.azmoon.net اعلام خواهد شد.

وی درباره ثبت نام برای دکتری تخصصی پژوهش محور گفت: ثبت نام برای دوره های دکتری تخصصی پژوهش محور (Ph.D by research) همچنان ادامه دارد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

علوی فاضل در مورد شرایط ثبت نام گفت: داوطلبان در رشته های علوم انسانی باید حداقل 18 و برای رشته های غیرعلوم انسانی 17 را در مقطع کارشناسی ارشد کسب کرده باشند. همچنین دارندگان مدرک دکتری عمومی پزشکی یا داروسازی که دارای معدل حداقل 17 باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در این دوره ها هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کسانی که از دانشگاههای برتر فارغ التحصیل شده اند، تسهیلاتی وجود دارد، گفت: اگر داوطلبان از 15 دانشگاه برتر موجود در فهرست scopus فارغ التحصیل شده باشند و یا جزء فارغ التحصیلان دانشگاههای جامع (برتر) دانشگاه آزاد اسلامی باشند، معدل آنها با ضریب 1.1 برای رشته های با حدنصاب معدل 17 و 1.05 برای رشته های با حد نصاب معدل 18 درنظر گرفته خواهد شد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه پذیرش ثبت نام شدگان گفت: داوطلبان باید اطلاعات پروژه تحقیقاتی و استاد راهنمای مربوطه را در قالب فرم ارائه شده در سامانه، ثبت کنند.

علوی فاضل در مورد شرایط استاد راهنما، برای پذیرش تز گفت: استاد راهنمای اصلی باید عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد بوده و سابقه داشتن دانشجوی دکتری را داشته باشد. طرح هم باید برون دانشگاهی مصوب مورد حمایت دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی باشد.داوطلبان پس از ثبت نام جهت ارزیابی طرح و مصاحبه علمی به معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه معرفی می شوند.

وی در مورد زمان ثبت نام برای این دوره با توجه به اینکه تصویب طرح های پژوهشی زمان بر است،گفت: سایت دانشگاه کماکان باز است و داوطلبان می توانند در هر زمانی که موفق به انتخاب استاد راهنما و طرح مصوب شدند، در سایت ثبت نام کنند. زمان آغاز به تحصیل این دسته از داوطلبان در دو نیمسال مهر و بهمن خواهد بود که بنا به زمان ثبت نام و پذیرش اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاري مهر


نظرات