جزئيات دكتري تخصصي داروسازي

بیست و چهارمین دوره آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دستیاری داروسازی در تیرماه سال 91 برگزار می شود و ثبت نام در این آزمون از روز 21 فروردین به صورت اینترنتی آغاز می شود.

 

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از ساعت 16 روز دوشنبه 21 فروردین ماه آغاز می شود و تا ساعت 24 روز شنبه 2 اردیبهشت ماه 91 ادامه می یابد.

 
بیست و چهارمین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) و دستیاری داروسازی ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 8 تیرماه 91 در تهران برگزار می شود. کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 6 و 7 تیرماه 91 توزیع می شود.

ظرفیت پذیرش در آزمون دستیاری داروسازی


نام رشته

ظرفیت

نام رشته

ظرفیت

نام رشته

ظرفیت

فارماسیوتیکس

45 نفر

داروسازی بالینی

19 نفر

اقتصاد و مدیریت دارو

9 نفر

شیمی دارویی

20 نفر

کنترل دارو

12 نفر

داروسازی هسته ای

6 نفر

فارماکوگنوزی

20 نفر

داروسازی سنتی

27 نفر

نانوفناوری دارویی

19 نفر

سم شناسی

21 نفر

بیوتکنولوژی دارویی

24 نفر

زیست مواد دارویی

6 نفر


شرایط عمومی پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی داروسازی شامل اعتقاد به نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن شرایط عمومی ورود به دوره مربوطه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارا بودن دانشنامه دکتری داروسازی و کارشناسی ارشد داروسازی از دانشگاههای داخل و یا خارج از کشور به تایید وزارت بهداشت است.


داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند. آزمون ورودی شامل امتحان کتبی و شفاهی است که نمره امتحان کتبی 80 درصد نمره کل و نمره آزمون شفاهی 20 درصد از کل نمره آزمون ورودی را تشکیل می دهد و حداقل نمره برای کتبی 140 از 200 و حداقل نمره برای شفاهی 12 از 20 است. در نهایت 228 نفر در این دوره از آزمون پذیرفته می شوند

 

 

منبع: خبرگزاري مهر.


نظرات