درصد نهايي تاثير آزمون كتبي دكتري

ميزان تاثير نمره كتبي دكتري در قبولي نهايي.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از یک تغییر مهم در آزمون دکتری سال 91 خبر داد و گفت: آزمون کتبی کنکور دکتری در گزینش نهایی آزمون تأثیرگذار است و بخشی از قبولی نهایی داوطلبان به نمره آن بستگی دارد.

دکتر حسین توکلی افزود: سال گذشته نمره آزمون کتبی در نتیجه نهایی کنکور دکتری تاثیری نداشت اما امسال این نمره به همراه معدل تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان ضریب یک در گزینش نهایی موثر خواهد بود.

وی افزود: گزینش نهایی و استخراج فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی توسط سازمان مطابق ضوابط مصوب و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بر اساس نمره کل نهایی حاصل از 80 درصد نمره کل آزمون کتبی و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل ها تراز می شوند)  با ضریب 1 و نمره مصاحبه اعلامی از سوی مؤسسات آموزش عالی با ضریب 2 و سهمیه داوطلبان انجام خواهد گرفت.

توکلی یادآور شد: پس از برگزاری آزمون و تصحیح اوراق و محاسبات نمرات آزمون، نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و از طریق سایت سازمان در 3 خرداد 91 به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون خواهد رسید.

وی اضافه کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، لازم است بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده حداکثر تا 5 روز پس از اعلام نتیجه اولیه، به سایت سازمان مراجعه و پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه اقدام کرده و سپس کد رشته‌ محل‌های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی وارد کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: معرفی اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت در هر کد رشته محل بر اساس 80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل‌ها تراز می‌شوند) و سهمیه داوطلبان صورت می‌گیرد.

توکلی گفت: فهرست اسامی معرفی ‌شدگان به منظور شرکت در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش، با توجه به کد رشته محل‌های انتخابی مجازین، حداکثر در 3 کد رشته محل در پایان خردادماه 91 از طریق سایت سازمان منتشر و معرفی‌شدگان لازم است برابر برنامه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مربوط در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش شرکت کنند.
 

 آزمون دکتری سال 91، در روز جمعه 25 فروردین در دو نوبت صبح و بعدازظهر در 9 گروه آموزشی و 285 کد رشته امتحانی و با رقابت 178 هزار و 427 داوطلب برگزار می شود.

 

منبع: خبرگزاري مهر

نظرات