مشكالات ايجاد شده IELTS و راه كارهاي آن

مشكلات ايجاد شده در آزمون هاي IELTS فروردين ماه در ايران و راه حل هاي ارائه شده براي اين مشكل.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سه راهکار برای حل مشکل داوطلبانی که در آزمون های لغو شده آیلتس ثبت نام کرده بودند، درنظر گرفته شده است و در حال پیگیری رفع مشکل موسسه ایران آیلتس برای برگزاری آزمون هستیم.

دکتر حسین توکلی افزود: آزمون های آیلتس موسسه ایران آیلتس در روزهای پنجشنبه 24 فروردین و شنبه 26 فروردین سال 91 به علت وجود برخی مشکلات فنی برگزار نخواهد شد و اطلاعات در مورد برگزاری آزمون های بعدی این موسسه از طریق سایت آیلتس و همچنین سایت سازمان سنجش آموزش کشور داده خواهد شد.

وی گفت: داوطلبانی که آزمون های آنها در یکی از روزهای فوق الذکر لغو شده است می توانند یکی از راهکارهای اعلامی را انتخاب کنند.

توکلی با اشاره به امکان اعلام انصراف از شرکت در آزمون و درخواست استرداد وجه ثبت نام گفت: در این صورت لازم است فرد از طریق پروفایل خود نسبت به درخواست استرداد وجه ثبت نام اقدام کنند و این سازمان نیز ترتیبی اتخاذ خواهد کرد تا در اسرع وقت شهریه های پرداختی به طور کامل به حساب اعلام شده توسط داوطلبان واریز شود.

وی افزود: امکان تغییر تاریخ آزمون نیز برای داوطلبان وجود دارد و داوطلبانی که تمایل به تغییر تاریخ آزمون جهت شرکت در تاریخ های بعدی آزمون موسسه ایران آیلتس یعنی آزمون های 10 می، 12 می و 19 می را دارند، می توانند از طریق پروفایل خود نسبت به تغییر تاریخ آزمون خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ارائه درخواست به منظور شرکت در آزمون مراکز دیگر برگزار کننده آزمون آیلتس در کشور را یکی دیگر از راهکارهای این داوطلبان اعلام کرد و گفت: در این صورت سازمان سنجش درخواست این گونه متقاضیان را به موسسات مذکور ارسال خواهد کرد که بر اساس ظرفیت مراکز مورد نظر در اولین فرصت ممکن ترتیب شرکت آنها در آزمون های مورد نظر داده شود.

وی اظهار داشت: داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون مراکز دیگر هستند لازم است فرم پیوست این اطلاعیه را در سازمان سنجش را از طریق ایمیلی که در پروفایل ثبت نامی خود اعلام کرده اند، به آدرس سازمان سنجش ایمیل کنند.

توکلی درباره دو مرکز دیگر برگزار کننده آزمون آیلتس گفت: دو مرکز دانشگاه آزاد و تهران آیلتس مشکلی درباره برگزاری آزمون نداشته اند.

وی درباره زمان حل مشکل موسسه ایران آیلتس گفت: حل مشکل این موسسه نیز در حال پیگیری است.منبع: خبرگزاري مهرمرتبط:

 

IELTS چيست

 

10 نكته كليدي آيلتس

 

دانلود كتاب آموزش لغت IELTS

 

لغو آزمون هاي آيلتس فروردين ماه مؤسسه ايران آيلتس

 

 


نظرات