وام تحصيلي براي دانشجويان برخي رشته ها

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: با بررسی‌هایی که در حال انجام است به زودی به دانشجویانی که در رشته‌های تحصیلی اولویت‌داری مثل نانو یا بیوتکنولوژی در حال تحصیل هستند، وام تعلق خواهد گرفت.

منصور حبیب پور گودرزی به زمان و جزئیات این وام به علت انجام کار کارشناسی و بررسی، اشاره‌ای نکرد اما تاکید کرد که پیش‌بینی می‌شود صندوق رفاه هر چه زودتر این وام را در اختیار دانشجویان متقاضی قرار دهد.

این مقام مسئول همچنین درباره آخرین جزئیات وام رشته‌های مرتبط با انرژی هسته‌ای اظهار داشت: وام "دانش هسته‌ای" برای دانشجویانی که در رشته‌های مرتبط با هسته‌ای تحصیل می‌کنند شامل وام تحصیلی، وام ضروری، ودیعه مسکن و وام شهریه است که در سه مورد اول تا چهار برابر وام عادی به دانشجویان متقاضی که مشمول دریافت این وام‌ها به شمار می‌آیند، قابل پرداخت است.

به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، برای دانشجویان شهریه پردازی که در رشته‌های مرتبط با انرژی هسته‌ای تحصیل می‌کنند تا سقف شهریه‌ای که پرداخت می‌کنند به آنان وام پرداخت می‌شود. به عنوان مثال اگر دانشجویی در دانشگاه خود مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان یا 2 میلیون تومان شهریه پرداخت می‌کند، صندوق رفاه همین مبلغ شهریه را با تقاضای دانشجو از طریق دانشگاه به وی در قالب وام ارائه می‌دهد.

گودرزی تاکید کرد که از سال تحصیلی جدید این وام‌ها تعلق می‌گیرد و هر تعداد دانشجوی واجد شرایط، متقاضی دریافت این وام‌ها باشند از سوی صندوق رفاه محدودیتی برای پرداخت وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که میان دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی یا شبانه دولتی، برای پرداخت وام تفکیکی صورت گرفته یا نه، خاطرنشان کرد: در سیاست‌های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قرار نیست تفکیکی میان دانشجویان شهریه‌پرداز برای دریافت وام صورت گیرد.

منبع: خبرگزاري مهر


نظرات