نمايشگاه كتاب تهران و تسهيلات نقدي به دانشجويان

دانشجویان سراسر کشور برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دریافت کارت الکترونیک خرید کتاب تا امروز مهلت دارند در سامانه این نمایشگاه، نام‌نویسی کنند و به گفته یک مقام مسئول وزارت علوم، مبلغ 40 هزارتومان کارت الکترونیکی خرید کتاب در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

جلیل دارا - مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: همزمان با آغاز به کار بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در معاونت‌های فرهنگی - اجتماعی دانشگاه‌های کشور بودجه‌ای صرف اعزام دانشجویان به تهران در نظر گرفته شده است. به همین منظور، دانشجویان جهت اعزام باید به این معاونت در دانشگاه خود مراجعه کنند.

وی در ادامه گفت: دانشجویان دانشگاه‌های کشور از جمله دولتی، غیردولتی، پیام نور، علمی کاربردی و آزاد اسلامی تا امروز چهارشنبه 30 فروردین‌ماه مهلت دارند با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به نشانی www.tibf.ir نسبت به ثبت‌نام خود و دریافت کد رهگیری برای دریافت کارت خرید الکترونیک کتاب اقدام کنند.

به گفته دارا، دانشجویان همچنین لازم است مبلغ 20 هزارتومان پرداخت کنند تا 20 هزار تومان دیگر تسهیلات بگیرند و در کل 40 هزار تومان کارت الکترونیک خرید کتاب دریافت کنند.

مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه تعداد 100 هزار کارت الکترونیک خرید کتاب از شنبه هفته آینده میان دانشجویان ثبت‌نام کننده توزیع خواهد شد، تاکید کرد که دانشجویان متقاضی با مراجعه به بانک‌های صادرات که در سایت نمایشگاه کتاب به آن اشاره شده، ضمن ارائه کارت دانشجویی و کدرهگیری دریافت شده هنگام نام‌نویسی، کارت کتاب خود را می‌توانند دریافت کنند.

وی درباره نحوه اسکان این دانشجویان اظهار داشت: نحوه اسکان دانشجویان بر عهده دانشگاه‌ها است اما سال گذشته برخی دانشگاه‌ها از مهمانسرای دانشگاه در تهران به منظور اسکان دانشجویانشان استفاده کردند.

دارا تاکید کرد که هیچ شرایطی برای اعزام دانشجویان به نمایشگاه بین المللی کتاب وجود ندارد.

 

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روزهای 13 تا 23 اردیبهشت‌ماه در مصلی امام‌خمینی(ره) برگزار خواهد شد.منبع: خبرگزاري مهر


نمايشگاه كتاب و استقبال دانشجويان


نمايشگاه بزرگ كتاب دانشگاه تهران


نظرات