شروع كار اتحاديه دانشجويي ايرانيان شرق آسيا

انتخابات شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی شرق آسیا در دانشگاه UKM مالزی برگزار و اعضای شورای سیاستگذاری و شورای اجرایی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی شرق آسیا برای یک دوره یک ساله انتخاب شدند.


 در این مراسم که حجت الاسلام عین الله عابدی - معاون فرهنگی اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور و عزیزالله معماریانی - رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرق آسیا نیز حضور داشتند، اعضای شورای سیاستگذاری و شورای اجرایی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی شرق آسیا از سوی نمایندگان انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های دانشجویان ایرانی کشورهای مالزی، چین، فیلیپین و تایلند برای یک دوره یک ساله انتخاب شدند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی شرق آسیا با هدف گسترش مشارکت دانشجویان و انسجام فعالیت‌های دانشجویی در کشورهای جنوب شرق آسیا تأسیس شده و در حال حاضر بیش از 20 انجمن اسلامی و تشکل دانشجویی مرتبط با دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در جنوب شرق آسیا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این اتحادیه در ادامه و در راستای توسعه فعالیت‌های اتحادیه اسلامی انجمن‌های دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مالزی تأسیس و شروع به فعالیت کرده است.

منبع: خبرگزاري مهر


نظرات