برترين شهرهاي جهان از نظر جذب دانشجو خارجي

 برای نخستین بار اسامی 50 شهر برتر دنیا از نظر جذب دانشجوی خارجی منتشر شد که بر اساس این آمار، شهرهای اروپایی در مقایسه با شهرهای آمریکایی در صدر جدول قرار دارند.

جعفر مهراد  با اعلام این خبر به تشریح جزئیات انتخاب این 50 شهر پرداخت و گفت: شرکت بریتانیایی QS که دانشگاه‌های جهان را رتبه بندی می‌کند، به منظور انتخاب بهترین شهر دانشجویی، 50 شهر جهان را از نظر ترکیب دانشجویی، کیفیت زندگی، امکانات اشتغال و میزان توانایی دانشجویان در پرداخت هزینه‌های مربوطه مورد بررسی قرار داده است.

پاریس در صدر جدول برترین ها

به گفته عضو رسمی تیم رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام، بر اساس فهرست منتشر شده، پاریس بهترین شهر جهان برای تحصیل شناخته شده و دو شهر لندن و بوستون در مقام‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. این در حالیست که از 10 جایگاه اول در این فهرست 6 جایگاه در اختیار شهرهای اروپایی قرار گرفته است.

مهراد با بیان این نکته که شهرهای سنگاپور، هنگ کنگ و توکیو نیز با کسب عنوان 12، 19 و20 به ترتیب از نظر دانشجویان ساکن در این شهرها برترین شهرهای آسیایی برای ادامه تحصیل شناخته شده‌اند، افزود: تنها کشور جهان که توانسته 2 نماینده در میان 10 شهر برتر جهان در این فهرست به خود اختصاص دهد، استرالیا است.

هزینه‌های تحصیل در شهرهای آمریکایی

وی خاطرنشان کرد: برای استخراج نتایج این رتبه بندی از 12 معیار مختلف استفاده شد. این معیارها شامل ظرفیت‌های بالقوه شهر برای پذیرش دانشجویان، کیفیت آموزشی دانشگاههای مستقر در این شهرها، کیفیت زندگی در شهرها و همچنین میزان اعتبار دانشگاه نزد صاحبان مشاغل آن منطقه است.

هزینه پایین تحصیل در پاریس

 

 تحقیقات نشان می‌دهد در بین شهرهای اروپایی که خدمات آموزشی را در سطح جهانی ارائه می دهند، پاریس امتیازات بسیار بالاتری را نسبت به شهرهایی که با این شهر در رقابت هستند، کسب کرده و همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که تحصیل در پاریس هزینه کمتری را نسبت به دیگر شهرها متوجه دانشجویان می‌سازد.منبع:خبرگزاري مهرنظرات