رتبه بندي جديد برترين دانشگاه هاي مهندسي جهان

مجله Times Higher Education که رتبه بندی دانشگاه های جهانی را اعلام می کند، در جدیدترین رتبه بندی خود علاوه بر انتشار فهرست 400 دانشگاه برتر به اعلام 50 دانشگاه برتر به تفکیک 6 موضوع پرداخته است.

 براساس اعلام سایت Times Higher Education، برترین دانشگاهها در رشته مهندسی و فناوری مانند سال قبل به کالیفرنیا اختصاص دارد.

دانشگاه های برتر رشته های مهندسی و فناوری

از 5 نهاد آموزش عالی برتردر مهندسی و فناوری، 3 نهاد در کالیفرنیا قرار دارند اما همچنان موسسه فناوری ماساچوست از اصلی ترين هاي  این بخش محسوب می شود و امسال در جایگاه نخست با موسسه فناوری کالیفرنیا سهیم است.

دانشگاه پرینستون در جایگاه سوم و دانشگاه برکلی کالیفرنیا در جایگاه چهارم قرار دارد، این درحالی است که دانشگاه استنفورد با داشتن فارغ التحصیلانی جون ویلیام هولت، دیوید پکارد و سایر بزرگان عرصه الکترونیک در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

به طور کلی در این بخش 22 نهاد آموزش عالی از ایالات متحده آمریکا در بین 50 دانشگاه برتر در رشته مهندسی و فناوری قرار گرفته اند.

همچنین 3 نهاد آموزش عالی از 10 دانشگاه برتر در این رشته از انگلستان هستند.

رشته مهندسی و فناوری تمامي رشته ها را از مهندسی هوافضا تا تحقیقات انرژی پایدار، طراحی نرم افزار و رباتیک دربرگرفته است. این شاخه همچنين شاهد حضور قوی آسیا نسبت به سایر رشته ها بوده است. به طوریکه در بین 50 دانشگاه برتر در این رشته 10 دانشگاه از آسیا نیز به چشم می خورد.


منبع: خبرگزاري مهر

 

 

 

 


نظرات