اخطار تعطيلي به بيش از صد موسسه آموزش عالي زبان

به گفته مسئول آموزش‌های عالی آزاد دانشگاه علمی کاربردی 103 مؤسسه غیرمجاز در زمینه آموزش زبان خارجه اخطار تعطیلی گرفتند.

علی معصومیان گفت: 103 مؤسسه آموزشی غیرمجاز در زمینه فعالیت زبان خارجه با همکاری مؤسسات آموزش عالی آزاد دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی، شناسایی و با صدور اخطاریه تعطیلی، مقرر شد در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم در مهلت مقرر، نسبت به تعطیلی و پلمپ این دسته از مؤسسات آموزشی غیرمجاز اقدام لازم صورت ‌پذیرد.

به گفته وی، براساس مصوبه سال 80 شورای عالی انقلاب فرهنگی، صدور مجوز آموزش‌های آزاد کوتاه ‌مدت در زمینه زبانهای خارجه، براساس سرفصل دروس مصوب وزارت آموزش و پرورش از سطح مبتدی تا قبل از دانشگاه، از وظایف و اختیارات وزارت آموزش و پرورش است.

معصومیان ادامه داد: صدور مجوز فعالیت‌های آموزش عالی آزاد و دوره‌های تخصصی و کاربردی کوتاه ‌مدت، اعم از زبان خارجه و سایر زمینه‌های آموزشی بالاتر از سطح دوره‌ متوسطه از وظایف و اختیارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) است.

وی تاکید کرد که در این راستا از داوطلبان انتظار می‌رود برای جلوگیری از سو‌ء استفاده برخی مؤسسات از جایگاه آموزش عالی به ویژه در زمینه فعالیت‌آموزشی زبان خارجه و پیشگیری از تبعات بعدی، به پرتال مرکز آموزش‌های عالی آزاد و آموزش‌های خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی www.htct.uast.ir مراجعه و لیست موسسات مجاز آموزش عالی آزاد را مشاهده کنند.

منبع: خبرگزاري مهر

دوره آمادگي TOEFL و IELTS - ترم زمستان.

 

درباره دوره هاي مكالمه فرهيختگان

 

چگونه هر زباني را در شش ماه ياد بگيريم


50 لغت زيباي زبان انگليسي

نظرات