جزئيات تكميل ظرفيت كنكور ارشد

فرایند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 91 در سامانه سازمان سنجش آغاز شد و تا امروز چهارشنبه ادامه دارد.

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 شرکت کرده اند، بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده تا امروز چهارشنبه 3 آبان ماه می توانند به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و برحسب مورد نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های رشته امتحانی و طبق کارنامه نتایج اولیه آزمون در رشته و گرایش مربوط، اقدام کنند.

آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کد رشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ و یا دارای‌ شرایط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه را ندارند.
 
چنانچه‌ هر یک ‌از داوطلبان که ‌فهرست‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان اعلام شده در ردیف‌ پذیرفته ‌شدگان‌ هر یک ‌از کد رشته‌ محل‌های ذکر شده قرار گیرند، قبولی‌ قبلی ‌آنان‌ لغو می شود و باید برای‌ ادامه ‌تحصیل‌ به‌ محل‌ قبولی‌ جدید مراجعه‌ کنند.
 
چنانچه قبولی قبلی آنان مربوط به دوره روزانه باشد حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
 
نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های اعلام شده بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، نیمسال اول یا نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 خواهد بود.
 
در آن‌ دسته‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ جدید بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل ‌می‌‌توانند با توجه به مندرجات کارنامه، تمام‌ کد رشته‌ محل‌های‌ مورد علاقه‌ خود را (حداکثر تا 20 کد رشته محل) به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ کنند.
 
هر داوطلب‌ منحصراً مجاز به‌ انتخاب‌ کد رشته‌ تحصیلی‌ خواهد بود که‌ در رشته‌ امتحانی‌ مربوط شرکت‌ کرده‌ و بر اساس کارنامه نتایج اولیه در آن رشته و گرایش مربوط دارای نمره کل مثبت است.
 
کد رشته محل‌های مربوط به رشته‌های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی این اطلاعیه را منحصراً داوطلبانی که قبلاً در آزمون‌های عملی و تشریحی شرکت نموده‌اند می‌توانند انتخاب کنند.
 
داوطلبانی که متقاضی ثبت‌نام و شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تکمیلی ‌(دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ داخل‌) سال‌ 1391 هستند، لازم است در زمان ورود به سایت اینترنتی سازمان سنجش و انتخاب رشته نسبت به واریز مبلغ 2 هزار و 800 تومان از طریق سیستم پرداخت اینترنتی اقدام کنند.


منبع: خبرگزاري مهر


دوره فشرده آمادگي تافل

دوره هاي آمادگي TOEFL و IELTS ترم زمستان

دوره هاي مكالمه انگليسي ترم آبان - آذرنظرات