جزئيات رتبه بندي دانشگاه هاي غير انتفاعي

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم اعلام کرد: فعالیت‌های مرتبط با رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی انجام شده و تا پایان سال جاری نتایج اعلام می‌شود.

دکتر رضا عامری گفت: رتبه بندی درباره تعداد موسسات و دانشگاه‌هایی که اطلاعات خود را ارایه داده بودند صورت گرفته و تا پایان سال جاری نتایج اعلام می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر مشغول بررسی اطلاعات برخی از موسسات هستیم که نتوانسته بودند در موعد مقرر اطلاعات خود را ارسال کنند.
 
سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم یاد آور شد: با این رتبه‌بندی مشخص می‌شود موسسات غیرانتفاعی براساس شاخص‌های استاندارد در چه جایگاهی قراردارند.
 
وی درپاسخ به این سئوال که آیا دانشگاه‌های استان تهران در جایگاه مطلوب‌تری قرار دارند یا موسساتی که در شهرستان‌ها فعال هستند، گفت: در مورد موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی این مساله متفاوت است به عنوان مثال ما موسساتی داریم که در شهرستان‌ها فعال هستند و داری رتبه خوب و عالی هستند در صورتی که موسسه و دانشگاهی در تهران داریم که رتبه عالی ندارد این در استان‌های مختلف متفاوت است.
 
عامری، در ادامه از احتمال برگزاری دوباره رتبه‌بندی موسسات و دانشگاه‌های غیر انتفاعی در پایان سال 92 خبر داد و گفت: رتبه‌بندی لزومی ندارد که هر سال انجام شود و معمولا در یک بازده دو یا سه  سال انجام می‌شود اما چون این رتبه‌بندی اولین بار بود که برگزار شده و اطلاعات جدیدی از موسسات جمع آوی شده، ممکن است در پایان سال 92 رتبه‌بندی جدید دیگری هم برگزار شود.

منبع: خبرگزاري مهر
نظرات