درس جديد جمعيت و خانواده براي مقطع كارشناسي

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی از تصویب برنامه درسی تنظیم خانواده با عنوان جدید " خانواده و جمعیت " در این شورا خبر داد.

سعید قدیمی با اعلام این خبر اضافه کرد: برنامه های درس تنظیم خانواده با عنوان جدید "خانواده و جمعیت " 29 بهمن ماه در شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید.

وی با اشاره به زمان ابلاغ این درس به دانشگاههای کشور، اظهار داشت: معمولاً برنامه های درسی یک ماه پس از تصویب در شورای مذکور توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاههای کشور ابلاغ می شوند.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، درس " خانواده و جمعیت " دو واحدی است و تنها در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی قرار می گیرد.

دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی، درباره اختیاری یا اجباری بودن این درس، گفت: برنامه درسی خانواده و جمعیت از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است که دانشگاهها موظف به اجرایی کردن آن هستند.

قدیمی درباره ساز و کار تدوین این برنامه جدید درسی، اظهار داشت: در این زمینه یک مطالعه تطبیقی در رابطه با وضعیت جمعيت چند کشور جهان صورت گرفت و وضعیت جمعیتی ایران نیز هم راستا با این موضوع مورد تحلیل و نقد قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در تدوین این برنامه درسی، نگاهی کاملاً مستدل و منطقی لحاظ شد و محوریت این برنامه درسی خانواده است.


منبع: خبرگزاري مهر

نظرات