برگزاري دور جديد آزمون هاي آيلتس دانشگاه آ‍زاد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد به مهمترین جزئیات برگزاری دور جدید آزمون آیلتس در این دانشگاه اشاره کرد.

ناصر اقبالي با اعلام اين خبر، گفت: با توجه به درخواست زياد داوطلبان، آزمون IELTS دانشگاه آزاد اسلامي در هر سال 24 بار در تهران (يعني در هر ماه 2 آزمون) و 6 بار در شهرستان ها برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با تـوجه به اين مـوضوع، شهروندان مـتقاضي شهرستان ها ديگر نيازي به مراجعه به تهران نخواهند داشت و مي توانند به واحدهاي مجري در شهرهاي نزديك به مكان زندگي خود مراجعه كنند، در حال حاضر واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در شهرهاي شيراز، رشت و كرمانشاه برگزاركنندگان اين آزمون است.

به گفته اقبالي، تعداد شركت كنندگان در هر دوره آزمون IELTS 300 نفر است و ما تلاش خواهيم كرد كه اين آزمون را بطور منظم در هر سال برگزار كنيم.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در مورد نحوۀ ثبت نام، اظهار داشت: ثبت نام بر روي وب سايت ielts.iauset.com بصورت آنلاين انجام مي شود كه هر داوطلب مي تواند با مراجعه به اين سايت پس از اطمينان از فعال بودن پروفايل خود نسبت به ثبت نام اقدام نمايد نكتۀ مهم اين كه انصراف پس از ثبت نام قطعي در اين آزمون امكان پذير نيست.

اقبالي در خصوص حداقل سن براي شركت در اين آزمون، گفت: براي شركت در اين آزمون داوطلبان بايد 16 سال كامل را داشته باشند تا بتوانند بر اساس قانون IDP در IELTS ثبت نام کنند.

وی در خصوص كيفيت برگزاري اين آزمون در ايران خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در برگزاري آزمون IELTS يكي از موفق ترين برگزاركنندگان اين آزمون شناخته شده كه به خاطر همين موضوع ايران، نيوزلند و روسيه جوايزي را دريافت كرده اند.

وی در خصوص نحوۀ برگزاري اين آزمون افزود: اين آزمون در دو بخش كتبي و شفاهي برگزار مي شود كه داوطلبان بايد 2 روز براي اين آزمون به مكان هاي مورد نظر مراجعه كنند در روز اول كه اختصاص به آزمون كتبي دارد هر داوطلب 3 ساعت زمان خواهد داشت تا به سؤالات پاسخ گويد بعد از آن داوطلبان در روز ديگر براي مصاحبه مراجعه خواهند كرد كه 15 دقيقه براي هر نفر در نظر گرفته مي شود.

به گفته وی، آزمون IELTS در دو سطح جنرال و آكادميك برگزار مي شود كه داوطلبان بايد توجه داشته باشند با توجه به نياز خود در اين آزمون ها ثبت نام و شركت کنند.

 

منبع: خبرگزاري مهر

نظرات