نتايج رشته هاي بورسيه چند برابر ظرفيت ارشد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور روز یكشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: فهرست اسامی تعداد ۴۷ هزار و ۴۴۳ نفر از معرفی شدگان چند برابرظرفیت كدرشته محل های بورسیه، دارای شرایط خاص، دوره‌های مجازی و بین‌الملل آزمون كارشناسی ارشد ۹۲ و همچنین برنامه زمانی برگزاری آزمون تشریحی و یا پروژه عملی در این كد رشته‌های امتحانی بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

«حسین توكلی» خاطرنشان كرد: داوطلبانی كه در فرم انتخاب رشته خود، رشته های بورسیه یا دارای شرایط خاص، دوره های مجازی و بین الملل را انتخاب كرده اند می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و با وارد كردن شماره پرونده و مشخصات فردی یا شماره داوطلبی و مشخصات فردی و یا شماره پرونده و شماره شناسنامه از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

وی از داوطلبان اینگونه رشته ها خواست با توجه به كدرشته محل هایی كه در آنها معرفی شده اند و براساس زمان مشخص شده در اطلاعیه سازمان سنجش برای شركت در مصاحبه، آزمون تشریحی یا پروژه عملی این رشته ها به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مجری این دوره ها مراجعه كنند.

توكلی یادآور شد: تمام داوطلبانی كه در كد رشته‌های مجموعه مطالعات جهان (۱۱۳۱)، مجموعه مدیریت اجرایی (۱۱۴۸)، مجموعه برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری (۱۳۵۰)، طراحی شهری (۱۳۵۱)، معماری (۱۳۵۲)، نمایش عروسكی (۱۳۵۶)، مجموعه هنرهای نمایشی و سینما ( ۱۳۵۷)، مجموعه هنرهای تصویری و طراحی ( ۱۳۵۸)، مجموعه هنرهای موسیقی (۱۳۶۰) و طراحی شهری ( ۱۳۶۳) مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و نسبت به تكمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی در موعد مقرر اقدام كرده‌اند لازم است در آزمون مرحله دوم این رشته ها نیز شركت كنند.

به گفته وی آزمون پروژه عملی كد رشته‌های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸ و ۱۳۶۳ در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۱۳ و ۱۴ تیرماه و صبح روز شنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۲ منحصراً در شهر تهران و توسط سازمان سنجش برگزار می شود.

سخنگوی سازمان سنجش تصریح كرد: آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به شركت در آزمون دو پروژه هستند باید دو كارت ورود به جلسه به صورت جداگانه دریافت كنند و ضرورت دارد هزینه برگزاری آزمون تشریحی، پروژه و یا عملی را قبل از دریافت كارت ورود به جلسه آزمون مربوط ، به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال بابت هزینه برگزاری آزمون هر پروژه به صورت اینترنتی كه امكان آن در سایت سازمان سنجش فراهم شده است پرداخت و پرینت كارت ورود به جلسه را دریافت كنند.

وی تاكید كرد: داوطلبان دیگر كد رشته محل های بورسیه، مجازی، بین الملل و دارای شرایط خاص برای اطلاع از زمان و مكان دقیق برگزاری آزمون عملی، مصاحبه و دیگر مراحل گزینش لازم است به سایت اینترنتی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مربوطه مراجعه كنند.

توكلی گفت: عدم مراجعه برای شركت در مراحل گزینش رشته های دارای شرایط خاص، بورسیه، مجازی و بین الملل به منزله انصراف داوطلب از گزینش در كد رشته محل یا رشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می شود و فرصت دیگری برای انجام این مراحل وجود نخواهد داشت.


منبع: خبرگزاري مهرنظرات