افزايش هزينه ترم تابستان دانشگاه ها

26 دانشگاه سراسری خود را برای برگزاری ترم تابستانی آماده می کنند که برخی از آنها شهریه این ترم را از هم اکنون اعلام کرده اند براساس آنچه این دانشگاهها اعلام کرده اند شهریه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
با رسیدن به دهه سوم خرداد92، برخی از دانشگاه‌ها با برگزاری ترم تابستان و ارایه واحد درسی سعی دارند محیط آموزشی را در طول تعطیلات زنده نگاه دارند.

اما آنچه که درباره ترم تابستان 92 قابل ذکر است افزایش شهریه این دوره نسبت به سال گذشته است.

امسال شهریه ترم تابستان در دانشگاه‌های مجری نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجه ای داشته است و هر دانشگاه‌ شهریه متفاوتی را برای دوره ترم تابستان ارایه کرده است. در بررسی شهریه ترم تابستان در برخی از دانشگاههای مادر در سال تحصیلی 91 و 92 این افزایش شهریه به خوبی قابل مشاهده است. شهریه ترم تابستان در برخی از دانشگاههای مادر درسال 91 به شرح زیراست:


دانشگاه ‌های گیلان، بیرجند، صنعتی اصفهان، ایلام، سیستان و بلوچستان دانشگاههایی هستند که هم سال گذشته ترم تابستانی برگزار کرده اند و هم در سال 92 اقدام به برگزاری ترم تابستانی کرده اند که با نگاهی اجمالی به شهریه این دوره در تابستان 92 افزایش شهریه ترم تابستانی مشخص است شهریه ترم تابستانی دانشگاههای مذکور در سال جاری بدین شرح است :


دانشگاههایی که در تابستان 92 ترم تابستان برگزار می کنند

علاوه بر دانشگاههای مذکور ، دانشگاه کاشان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشگاه وليعصر رفسنجان ،دانشگاه بناب دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان، دانشگاه یزد،دانشگاه آيت الله العظمي بروجردی، دانشگاه اراك ،دانشگاه علوم پزشكي تهران،دانشگاه مراغه،دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل،دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه ملایر، دانشگاه شاهرود، قم و امیرکبیر هم در تابستان 92 دوره ترم تابستانی برگزار می کنند.

دانشگاههایی که در تابستان 92 به صورت مجازی ترم تابستان برگزار می کنند

دانشگاههای صنعتی اصفهان، قم، صنعتی امیرکبیر، شاهرود، فردوسی مشهد و کاشان هم جزء دانشگاههایی هستند که به صورت مجازی دوره ترم تابستان 92 را برگزار می کنند.


منبع: خبرگزاري مهر
نظرات