ميزان رضايت داوطلبان دكتري از كنكور

 نظرسنجی ها نشان می دهد که 70 درصد داوطلبان از برگزاری آزمون کتبی و دکترا راضی به نظر می رسند و اگر هم نارضایتی وجود دارد در بخش مصاحبه است نه آزمون کتبی.

نادری منش در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری راه اندازی سیستم نظارت و ارزیابی در وزارت علوم به بازدیدهای این مرکز از موسسات آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: تعداد بازدیدهای سالانه در سال 84 یکصد بازدید بود، این تعداد در سال 88 به زیر 400 و در سال 91 به 1500 بازدید افزایش یافت که در روز به طور متوسط بیش از 4 تا 5 بازدید صورت می گرفت.

این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به شکل گیری کمیسیون ماده 9 در خصوص موسسات غیردولتی اظهار داشت: توسط کمیسیون ماده 9 برخی موسسات متخلف دارای کاهش دانشجو یا لغو مجوز شدند.

وی در ادامه به رتبه بندی های علمی دانشگاههای کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس رتبه بندی مراکز معتبر خارج از کشور، ایران در بخش دانشگاههای جهان با 5 دانشگاه رتبه 500 را از آن خود کرد. همچنین در بخش مقالات بر اساس آمار اسکوپوس سال گذشته به رتبه 16 و امسال به رتبه 15 در مقاله نویسی دست یافت.

نادری منش با بیان اینکه امروزه آموزش عالی کشور به حدی رسیده که توانمندی ما را به حالت اقتدار رسانده است در خصوص دیپلماسی علمی به بورسیه دانشجویان کشورهای همسایه در ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد که این دیپلماسی علمی سایر زمینه های همکاری را برای ایران و کشورهای دیگر افزایش دهد.

معاون آموزشی وزارت علوم در آخرین نشست خبری خود از همه خبرنگاران جهت همکاری در پوشش اخبار تشکر کرد و گفت: در این چهار سال روزهای خوب زیاد بوده اما برخی اوقات تلخی هایی هم به همراه داشته است که به هر حال از همه خبرنگاران تشکر می کنم.منبع: خبرگزاري مهرنظرات