جزئيات داوطلبان رشته هاي پولي دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: روانشناسی، حقوق، مدیریت و حسابداری رشته‌های پرمتقاضی و رشته‌های دانشکده الهیات و ادبیات کم متقاضی ترین رشته های آزمون كارشناسي ارشد پرديس هاي دانشگاه تهران را به خود اختصاص دادند.

دکتر سید مهدی قمصری گفت: در اکثر رشته‌هایی که برای آزمون کارشناسی ارشد پردیس های دانشگاه تهران اعلام شده بود ثبت نام انجام شده اما ثبت نام در برخی از رشته ها بیشتر از چند برابر ظرفیتی است که اعلام شده است.

وی ادامه داد: در مجموع بیش از 3 هزار 500 نفر برای تمام رشته‌ها در سه پردیس ارس، البرز و کیش ثبت نام کردند برخی از متقاضیان در هر سه پردیس ثبت نام کرده اند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد: برخی از رشته‌ها مثل حقوق، روانشناسی، مدیریت و حسابداری از رشته های پرمتقاضی و  برخی رشته‌های دانشکده الهایت و ادبیات متقاضی کمتری داشت.

وی ادامه داد: آزمون كارشناسي ارشد پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه تهران ‌در رشته‌هاي‌ امتحاني گروه‌ علوم‌ انساني‌، علوم پايه، فني ‌و ‌مهندسي، كشاورزي و هنر در تمامي رشته‌هاي امتحاني در روز جمعه 15 شهريورماه 1392در شهر تهران برگزار خواهد شد.

امسال برای اولین بار آزمون کارشناسی ارشد پردیس های خودگردان ارس، البرز، کیش دانشگاه تهران به صورت متمرکز برگزار می شود، این دوره ها به صورت پولی خواهد بود و شهریه دوره کارشناسی حدود 20 میلیون تومان برای دانشجویان هزینه در برخواهد داشت.


منبع: خبرگزاري مهر
نظرات