جزئيات حضور رئيس جمهور در مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه ها

مراسم و آیین بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید که از 16 شهریور در 14 دانشگاه کشور کلید خورده است، به گفته سرپرست وزارت علوم امسال با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

از چندین سال گذشته رسم بر این است که زنگ سال تحصیلی در دانشگاهها با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران زده شود.

در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد این روال هر ساله اجرا نشد و احمدی نژاد تنها دو سال در این مراسم شرکت کرد و از سالهای بعد دفتر ریاست جمهوری هیچ ابلاغیه ای به دانشگاه تهران مبنی بر حضور وی در این مراسم نداد. از این رو در سالهایی که احمدی نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور نداشت، آیین بازگشایی تنها با حضور وزرای علوم و بهداشت و یا معاون رئیس جمهور برگزار می شد. و در یکی دو سال گذشته نیز با حضور کامران دانشجو وزیر علوم وقت در دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) برگزار شد.

جعفر توفیقی - سرپرست وزارت علوم در گفتگو با مهر درباره آیین بازگشایی سال تحصیلی 93-92 که به صورت نمادین در دانشگاه تهران برگزار می شود، گفت: امسال در مراسم آغاز سال تحصیلی رئیس جمهور کشورمان نیز حضور دارد و جشن آغاز سال تحصیلی با حضور وی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور 31 شهریورماه عازم نیویورک خواهد شد و به این دلیل جشن آغاز سال تحصیلی جدید نیمه دوم مهرماه با حضور وی در دانشگاه تهران برگزار می شود.

سال تحصیلی 93-92 هم اکنون در برخی دانشگاهها آغاز شده و تا پایان شهریور ماه در سایر دانشگاهها نیز آغاز می شود.


منبع: خبرگزاري مهر
نظرات