ليست آزمون‌هاي زبان دانشگاه تهران مخصوص دكتري

دانشگاه تهران جهت تسهیل روند ادامه تحصیل در دوره های دکتری تخصصی، اقدام به برگزاری آزمون زبان عمومی می کند، این آزمون ها به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به دستور زبان، واژگان، خواندن و درک مطلب برگزار می شود.

 نخستین آزمون از مجموعه آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه تهران، در 14 اردیبهشت ماه 91 به صورت چهار¬گزینه ای برگزار می شود.


قبولی داوطلبانی که حداقل 60 درصد امتیاز را کسب کنند تا دو سال برای شرکت در آزمون های دکتری تخصصی این دانشگاه معتبر خواهد بود. کسب حداقل 50 درصد امتیاز برای داوطلبان شرکت در آزمون دوره دکتری تخصصی رشته های زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی کافی است.                       تقویم آزمون های زبان عمومی دانشگاه تهران UTEPT در سال 91


ردیف

زمان ثبت نام در آزمون

زمان دریافت کارت ورود به جلسه

زمان برگزاری آزمون

زمان اعلام نتایج آزمون

1

یکشنبه 20 فروردین تا
چهارشنبه 30 فروردین

شنبه 9 اردیبهشت تا
چهارشنبه 13 اردیبهشت

پنجشنبه 14 اردیبهشت

بعدازظهر چهارشنبه 27 اردیبهشت

2

شنبه 10 تیر تا
سه شنبه 20 تیر

شنبه 31 تیر تا
چهارشنبه 4 مرداد

پنجشنبه 5 مرداد

بعدازظهر چهارشنبه 18 مرداد

3

شنبه 8 مهر تا
چهارشنبه 19 مهر

شنبه 29 مهر تا
چهارشنبه 3 آبان

پنجشنبه 4 آبان

بعدازظهر چهارشنبه 17 آبان

4

شنبه 9 دی تا
چهارشنبه 20 دی

شنبه 30 دی تا
چهارشنبه 4 بهمن

پنجشنبه 5 بهمن

بعدازظهر چهارشنبه 18 بهمنداوطلبان لازم است مبلغ 500 هزار ریال به حساب شماره 18711869 بانک تجارت، شعبه اردیبهشت به نام دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران (قابل واریز در کلیه شعب بانک تجارت) واریز و از طریق همین سایت در بازه زمانی ثبت نام اقدام به ثبت نام کنند. از واریز وجه به صورت اینترنتی یا عابر بانک خودداری شده و از فیش واریز نقدی استفاده شود


ثبت نام برای این آزمون از روز یکشنبه 20 تا 30 فروردین ماه 91 انجام می گیرد و کارت ورود به جلسه در روزهای 9 تا 13 اردیبهشت ماه توزیع می شود.
نتایج آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران بعدازظهر روز 27 اردیبهشت ماه از طریق سایت جامع آموزش دانشگاه تهران به نشانی http://ems.ut.ac.ir  اعلام خواهد شد.


منبع: دانشگاه تهران

نظرات